Open Session 2 TSE / koncert

do odsłuchu koncertu TĘDY

6 grudnia 2023, godz. 19:00 Kolonia Artystów Gdańsk

TSE Open Sessions to cykliczne spotkania muzyczne, mające formę improwizowanych sesji w gronie zaproszonych twórców i twórczyń, otwarte dla publiczności.

Wydarzenia te mają na celu integrację lokalnego środowiska artystów i artystek oraz popularyzację działań Trójmiejskiej Sceny Elektroakustycznej*.

Każda z sesji jest nagrywana, a następnie publikowana w Audiomacie** w limitowanej edycji jako CD oraz w wersji cyfrowej na platformach streamingowych.

W edycji 2 udział wzięli:
Katarzyna Podpora – obiekty, elektronika
Maja Miro – flety***, elektronika
Rafał Dętkoś – elektronika,
Adam Skorczewski, trąbka
Max Kohyt – kontrabas elektryczny, efekty
Sylwester Galuschka – Lyre 8
Max Kohyt – nagranie
Rafał Dętkoś – miks/mastering

*Trójmiejska Scena Elektroakustyczna (TSE) to nieformalna, otwarta grupa kompozytorów i kompozytorek a także wykonawców i wykonawczyń zajmujących się szeroko rozumianą muzyką elektroakustyczną i pokrewnymi dziedzinami, jak field recording, czy łączenie żywych instrumentów z elektroniką, rezydujących w Trójmieście i okolicach. TSE to fenomen – w regionie tworzy wielu kompozytorów i kompozytorek działających na tym polu, wysoko cenionych przez wydawców, krytyków, kuratorów i publiczność na całym świecie. Grają koncerty, wydają płyty, książki i podejmują inne działania, organizując wydarzenia, prowadząc warsztaty, audycje radiowe, nagrywając podcasty.

**Audiomat to urządzenie edukacyjno-promocyjne w postaci szafy vendingowej (takiej, z której kupujemy przekąski, napoje itp.) zawierającej wyłącznie muzykę, wideo i projekty intermedialne. W Audiomacie na płytach CD i DVD znajdują się projekty wybranych artystów związanych z Krakowem, Festiwalem Audio Art, Polskim Stowarzyszeniem Muzyki Elektroakustycznej i Międzynarodową Konfederacją Muzyki Elektroakustycznej, Instytutem Pejzażu Dźwiękowego, Studiem Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, kolektywem GrupLab i wieloma innymi obiegami sztuki niezależnej

*** na flecie z dna Bałtyku – w ramach realizacji Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska